• Start
  • Warsztaty
  • Od napięcia do dobrostanu - naucz się radzić sobie ze stresem na codzień

Od napięcia do dobrostanu - naucz się radzić sobie ze stresem na codzień


Stresuje Cię praca, sytuacja w domu, uczelnia, perspektywa jesieni i zimy? Zaczyna przytłaczać Cię codzienność, a po wakacyjnym urlopie (kiedy to było!) pozostało jedynie wspomnienie?
Jeśli chcesz zrobić coś inaczej w tym roku i zadbać o siebie w inny sposób - zapisz się na ten warsztat i poznaj metody obniżania stresu, który zastosujesz samodzielnie na co dzień.
Czas, który spędzimy razem nie tylko pozwoli Ci ukoić napięcie w danej chwili, ale także wyposaży Cię w narzędzia do dbania o ten stan.
W ramach zanurzania się w dobrostan i poznawania działania swojego układu nerwowego, przejdziemy przez techniki wpływania na nerw błędny, które będziesz mogła/mógł stosować na co dzień.

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?

-Przekazanej przystępnie teoretycznej esencji dot. fizjologii stresu wg. najnowszych badań nad układem nerwowym (to pomoże Ci zrozumieć swoje reakcje i wprowadzić więcej współczucia a także rozeznania - jak reagować).
- Odpowiednio dostosowanych pozycji jogi i ucieleśnionej relaksacji.
- Ćwiczeń angażujących nerw błędny i konkretne struktury układu nerwowego.
- Wstępu do metody EmotionAid - 3 stabilizujących i uspokajających kroków, których łatwo się nauczysz.
- Uważnej i czułej perspektywy na swoje dolegliwości. Atmosfery zaproszenia, zaciekawienia wobec siebie, brak przymusu oraz oceny.
- Indywidualnego podejścia, miejsca na Twoje pytania i rozmowę.
- Przydatnego skryptu, do którego możesz wrócić później.
Poznasz ćwiczenia angażujące m.in. nerw błędny. Dzięki nim w zabieganej codzienności będziesz mogła/mógł na bieżąco zmniejszać napięcie, obciążenie stresem, uczucie przytłoczenia i nie tylko. Doświadczysz jogi, której celem jest wyrównanie poziomu energii, podłączenie się do naturalnego źródła wewnętrznego ładowania i spokoju. Nauczysz się technik, które wykonasz w domu, w pracy i na urlopie.
Ulgę możesz poczuć natychmiast, jednak wiedza, którą Ci przedstawię może być pierwszym krokiem do długofalowej i trwałej zmiany funkcjonowania, której być może tak bardzo potrzebujesz. 

DLA KOGO JEST TEN WARSZTAT?
Nie musisz być sprawna/ny (ale możesz!), znać jogi czy mieć maty. Zapraszam osoby o każdym stopniu zaawansowania. Szczególnie może zainteresować Cię to spotkanie, jeśli jesteś osobą:
🌿 którą przytłacza stres i napięcie, przebodźcowaną,
🌿Wysoko Wrażliwą (WWO),
🌿szukającą zrównoważonych i skutecznych form ruchu, a także prostych do zastosowania praktyk, które poprawią samopoczucie na poziomie ciała, myśli, emocji,
🌿 cierpiącą z powodu napięciowych bólów głowy, kłopotów ze snem, zacisku szczęk, gonitwy myśli, wysokiego poziomu irytacji, sztywności ciała, karku, barków i bólów pleców nieznanego pochodzenia (bez organicznej przyczyny wykrytej przez lekarza),
🌿która potrzebuje się poruszać, ale na własnych warunkach i w zgodzie ze sobą,
🌿 która potrzebuje się rozluźnić i przywrócić sobie życiową energię,
🌿ciekawą siebie i nowych metod działania, które mogą wprowadzić trwałą zmianę w sposobie radzenia sobie z codziennym stresem,
🌿 poszukującą w jodze swojej ścieżki, która doświadczyła już jogi, ale z jakichś powodów potrzebuje spróbować innego podejścia.
Jeśli chcesz inaczej wejść w jesień w tym roku i nauczyć się sposobów dbania o psychofizyczny komfort niezależny od pory roku - dołącz do nas! Przekonaj się, że skutecznie odpoczywać i czuć się dobrze można także w codzienności (która bywa zabiegana). I nie trzeba czekać na kolejne lato, aby ukoić nerwy i odczuć spokój. 

CZEGO TU NIE ZNAJDZIESZ?

Zaawansowanych pozycji jogi, intensywnego wysiłku fizycznego i przekraczania swoich granic na siłę.

PROGRAM (10:45- 14:45)

✅10:45- 11:30
Przywitanie i wstęp teoretyczny - "Układ nerwowy, stres i język, jakim komunikuje się ciało".
PRZERWA 5 minut
✅11:35-13:00
JOGA - sesja asan (pozycji jogi, jogowych kształtów) przyjazna układowi nerwowemu, zgodna założeniami Teorii Poliwagalnej. Ucieleśniona relaksacja.
- PRZERWA 15 MINUT -
✅13:15-14:45
Praktyka antystresowych technik regulacji napięcia w AUN (autonomicznym układzie nerwowym). 3 kroki EMotionAid.
Czas na pytania i rozmowę.
Domknięcie naszego spotkania.
SPRZĘT:
Na miejscu będzie wszystko. Jeśli masz swoją matę - weź ją ze sobą. Jeśli jest coś, co zwiększy Twój komfort - ulubiona poduszka, koc, kocyk obciążeniowy -> będzie to mile widziane! 🙂
ZAPISY:
Swoje miejsce zarezerwuj pod:
✉️ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub 📞 +48505441602 
UDZIAŁ:
- 190 zł (przy zapisie i uregulowaniu zadatku do 3.11)
- 199 zł (przy zapisie i uregulowaniu zadatku między 4.11 a 10.11)
- 210 zł (przy zapisie i uregulowaniu zadatku miedzy 11.11 a 17.11)

LICZBA MIEJSC: 8 (z tego 7 jest wolnych)
Spotkamy się w przyjemnej, kameralnej przestrzeni, która da nam komfort praktyki, nauki i możliwość swobodnej rozmowy. Jeśli chcesz dołączyć, zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj!
Zadatek w wysokości 70 zł gwarantuje miejsce i podlega zwrotowi w przypadku, gdy znajdziesz kogoś na swoje miejsce lub jeśli zrezygnujesz przed 2.11. Pozostałą kwotę możesz wpłacić na miejscu przed warsztatem gotówką lub przelewem/blikiem do 17.11 włącznie.
Wpłaty można dokonać przelewem na numer konta: 44 1140 2004 0000 3602 8245 4644 lub BLIKIEM (na numer 505441602).
W tytule wpisz proszę: Imię i nazwisko, warsztat stres
Masz PYTANIE? -> zapraszam do kontaktu. 🙂
Spotkajmy się! 🌿
Ciepło - Agata

o Agacie :

https://jogawzgodzie.pl/

Jestem nauczycielką jogi (RYT200), trenerką medyczną (certyfikat Bodywork) i facylitatorką EmotionAid®. W 2022 w ramach współpracy z Instytutem Poliwagalnym i popularyzowania pracy z układem nerwowym i nerwem błędnym w jodze przeprowadziłam sesje jogi w ujęciu Teorii Poliwagalnej, a także przetłumaczyłam i lektorowałam kurs "Zastosowanie Teorii Poliwagalnej w jodze" (dr Arielle Schwartz). Przyświeca mi idea „przyjaźni z ciałem” bardziej niż „pracy” z nim. Od blisko 13 lat pomagam uczestnikom moich zajęć powracać do dobrego samopoczucia.
Uczę Osoby dbania o siebie, pokazując im asany, techniki oddechowe, relaksacyjne, narzędzia do autoterapii oraz zdrowy ruch (oparty na koncepcji taśm powięziowych T. Myersa), techniki pracy z układem nerwowym (Applied Polyvagal Theory in Yoga Therapeutics - dr Arielle Schwartz) i EmotionAid®. Prowadzę sesje EmotionAid® wspierając w radzeniu sobie ze stresem o różnym nasileniu.
Więcej o EmotionAid® dowiesz się tutaj ->  https://emotionaid.com/
Nie przestaję się szkolić, uczyć i praktykować, aby oferować zajęcia, które łączą tradycję i mądrość jogi z aktualnymi wynikami badań. Z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy są mile widziany na moich zajęciach. Zapraszam.